Na początku sesji w USA wahania indeksów

WST
06-12-2007, 15:41

W przeciwieństwie do tego co sugerowały przedsesyjne notowania futures, otwarcie notowań na amerykańskich giełdach wypadło pod kreską. Ale już po chwili kontratak podjęła strona popytowa. Rynek oczekuje na uszczegółowienie planu pomocy rządowej w związku z sytuacją w  segmencie ryzykownych kredytów hipotecznych.

W tym temacie wypowiedzą się zarówno prezydent George W. Bush, jak i sekretarz skarbu Henry Paulson. Opublikowane dzisiaj dane o spadku liczby tzw. nowych bezrobotnych zdają się potwierdzać realtywnie dobrą sytuację na tamtejszym rynku pracy. 

Znów w cenytum uwagi znalazły się instytucje finansowe. Spore zainteresowanie od pierwszych minut towarzyszy wymianie walorów Citigroup i Countrywide Financial
W górę idą kwestowania papierów Amgen. Największa na świecie spółka biotechnologiczna otrzymała pozwolenie od europejskiego regulatora na wprowadzenie do sprzedaży nowego leku antynowotworowego Vectibix.

Na wartości zyskują również papiery PDL BioPharma, spółki specjalizującej się w technologiach zwiększających efektywność leków na raka. Analitycy Lehman Brothers Holding podnieśli rekomendację dla tego sektora do poziomu "przeważaj".
Również w przypadku Comcast, największego w USA operatora telewizji kablowych o aprecjacji przesądza wyższa ocena inwestycyjna. Morgan Stanley radzi dokładać akcje tej spółki do portfeli. Cały sektor zasłużył sobie z kolei na notę "atrakcyjny".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Na początku sesji w USA wahania indeksów