Na Podkarpaciu montują grupę

GRA
opublikowano: 12-09-2011, 00:00

Rusza podkarpacka grupa energetyczna 2012. Przedsiębiorstwa znów będą wspólnie kupować prąd.

Rusza podkarpacka grupa energetyczna 2012. Przedsiębiorstwa znów będą wspólnie kupować prąd.

Firmy z Rzeszowa i okolic znów zamierzają się zrzeszyć i wspólnie kupować energię elektryczną. Mechanizm jest prosty: firmy razem kupują więcej, więc mogą płacić —średnio — mniej.

— W ciągu kilku tygodni roześlemy zapytania ofertowe dotyczące dostaw w 2012 r. — mówi Robert Dankiewicz, koordynator przedsięwzięcia.

Ta regionalna grupa zakupowa organizowana jest już po raz trzeci, pod egidą Podkarpackiego Klubu Biznesu. Uczestniczą w niej m.in. Nowy Styl, Zelmer, Bać-Pol, Fakro, Podkarpacki Bank Spółdzielczy, Sanofi Aventis, Stomil Sanok i Zakłady Tworzyw Sztucznych Gamrat. Ich zapotrzebowanie na 2011 r. sięga 170 GWh, a prąd dostarcza grupie Rzeszowski Zakład Energetyczny.

— Rośniemy. Szacuję, że liczba uczestników podwoi się w tym roku — przewiduje Robert Dankiewicz.

Firmy mają nadzieję, że dzięki współpracy w grupie uda im się uzyskać ceny prądu zbliżone do tych z 2011 r.

— Będzie to jednak bardzo trudne — przyznaje Robert Dankiewicz.

Podkarpacki Klub Biznesu koordynuje grupy zakupowe z różnych branż. Dobrze działa paliwowa, dla której partnerem jest PKN Orlen. Zrzesza m.in. Zelmera, Nowy Styl i Asseco Poland. Poza tym funkcjonują grupy w branży ubezpieczeń (choć tu zmienia się właśnie formuła), telekomunikacji i materiałów biurowych, a najnowsze dziecko to przesyłki kurierskie.

— Uruchomiliśmy ten projekt 4 miesiące temu i notujemy świetną dynamikę — podkreśla Robert Dankiewicz.

Udział w grupie energetycznej i paliwowej chwali sobie Gamrat.

— Część energii sami produkujemy w naszej elektrociepłowni, ale i tak co miesiąc musimy dokupować z zewnątrz za 1-1,2 mln zł. To 4 proc. wartości sprzedaży, więc zależy nam na oszczędnościach — wyjaśnia Krzysztof Moska, prezes Gamratu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy