Na Podkarpaciu uczą, jak rozwijać klastry

[SACH]
opublikowano: 21-02-2012, 00:00

Eksperci podpowiedzą, jak firmy i region mogą skorzystać na klastrach.

Na Podkarpaciu organizowane są dwa bezpłatne spotkania, które przybliżą firmom możliwości rozwoju wynikające z powiązań kooperacyjnych. Dzisiaj, 21 lutego, w Rzeszowie odbędzie się konferencja „Internacjonalizacja klastrów — jak budować partnerstwa na rzecz rozwoju”.

Uczestnicy dowiedzą się, jakie są możliwości ekspansji na rynki międzynarodowe ze szczególnym uwzględnieniem klastrów, ich promocji i współpracy z podmiotami z innych krajów.

Potem odbędzie się sesja dobrych praktyk, w której przedstawiciele kooperacji z Czech, Węgier i Szwecji powiedzą o własnych doświadczeniach i możliwych ścieżkach rozwoju.

Jutro, 22 lutego, w Rzeszowie odbędzie się panel dyskusyjny nt. „Trendy i wyzwania przyszłości. W jaki sposób polskie klastry mogą na nie odpowiedzieć?”.

Jego uczestnicy będą dyskutować na temat głównych tendencji, m.in. społecznych, gospodarczych i technologicznych oraz problemów stojących przez kooperacjami polskich firm.

Duża część panelu zostanie poświęcona budowaniu długoterminowej strategii rozwoju klastrów. Będzie mowa m.in. o budowaniu zaangażowania partnerów, a także łączeniu potrzeb i kompetencji przez różne podmioty.

JUŻ PISALIŚMY

„PB” z 14.02.2012 r.

Razem łatwiej negocjować i walczyć o rynki — przekonują twórcy klastrów. O tym, co zyskują przedsiębiorcy i samorządy dzięki współpracy w takich kooperacjach, pisaliśmy w ubiegły wtorek. Z kolei w czwartek czytelnicy „PB” dowiedzieli się, jak zdobyć dotacje na klastry.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [SACH]

Polecane