Na pół roku na 3,1 proc.

FINANSE OSOBISTE: Zdeponowanie 10 tys. zł na pół roku na najlepszej na rynku lokacie bez gwiazdek przyniesie 126 zł odsetek.

Podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego wynosi 1,5 proc., a oprocentowanie dwuletnich obligacji detalicznych skarbu państwa 2 proc. Tymczasem na najlepszej dostępnej na rynku lokacie, zakładanej na pół roku, można otrzymać 3,1 proc. (oczywiście w skali roku), co przy wartości depozytu na poziomie 10 tys. zł da netto 126 zł, wynika z rankingu portalu Bankier.pl.

Taki produkt dostępny jest pod nazwą „Lokata Słoneczna” w Getin Banku, Getinie Online, Noble Banku i Open Online. W innym banku, kontrolowanym przez Leszka Czarneckiego — Idea Banku — lokata półroczna przyniesie 2,85 proc. odsetek. Na ponad 2,5 proc. można jeszcze liczyć w Plus Banku. W komplecie są to lokaty, na których otrzymanie obiecywanego przez bank oprocentowanianie zależy od spełnienia przez klienta dodatkowych warunków. Ci, którzy się na to zdecydują (a konkretnie — na założenie ROR i aktywne z niego korzystanie), na Lokacie Słonecznej mogą liczyć na 3,35 proc. odsetek.

— Jeszcze wyżej oprocentowaną lokatą jest depozyt oferowany przez Toyota Bank. Można zarobić 4 proc. w skali roku, ale także w tym przypadku trzeba założyć konto osobiste — zwraca uwagę Wojciech Boczoń, autor rankingu, który podkreśla, że na tle innych terminów oprocentowanie lokat półrocznych prezentuje się całkiem dobrze.

— Przykładowo najlepsza lokata na 1M pozwala zarobić co najwyżej 2,1 proc. w skali roku, a depozyt kwartalny 2,4 proc. Lepsze stawki można znaleźć na kontach oszczędnościowych, ale trzeba brać pod uwagę, że ich oprocentowanie jest zmienne. Oznacza to, że bank może z dnia na dzień obniżyć oprocentowanie naszych oszczędności — dodaje Wojciech Boczoń. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na pół roku na 3,1 proc.