Na półrocznych lokatach dostaniesz trochę więcej

Monika Dekrewicz, Bankier.pl, [KZ]
opublikowano: 16-08-2017, 22:00

W sierpniu większość zmian w ofercie depozytów na 6 miesięcy to były zmiany na lepsze.

Na podwyżkę zdecydował się Idea Bank, który podniósł oprocentowanie na półrocznej lokacie Cloud. Jeszcze przed miesiącem stawka wynosiła 2,40 proc. w skali roku — obecnie jest o 0,25 pkt. proc. wyższa. Ten ruch pozwolił bankowi odzyskać pierwsze miejsce wśród depozytów dostępnych dla kwoty 100 tys. zł. Analogicznie zmieniło się oprocentowanie Lokaty Fortune w siostrzanym dla Idea Lion’s Banku. 2,65 proc. w skali roku przełoży się na 1082 zł odsetek i będzie osiągalne pod warunkiem utrzymywania na koncie osobistym dodatkowejkwoty stanowiącej równowartość 10 proc. wartości lokaty. Pozostałe propozycje nie pozwolą już na osiągnięcie czterocyfrowego zysku. Wiceliderem sierpniowego zestawienia lokat dla 100 tys. zł jest Nest Lokata Lojalna w Nest Banku, która da zarobić 980 zł, jeśli założy konto osobiste w banku i zrealizuje wymóg dotyczący wpływów na rachunek. Klienci, którzy korzystają z konta firmowego, mogą go wypełnić poprzez zasilanie go przelewami na kwotę łączną minimum 6 tys. zł, jednak w tym wariancie konieczne będzie również dokonanie płatności do Urzędu Skarbowego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Natomiast korzystający wyłącznie z Nest Konta muszą zagwarantować wpływ wynagrodzenia na kwotę nie mniejszą niż 2,5 tys. zł. W PBS w Ciechanowie warunków do spełnienia nie ma żadnych, a za lokatę, którą można założyć online, otrzymamy 2,15 proc. Limit kwotowy to 100 tys. zł W BOŚ banku na E-Lokacie Superprocentującej można liczyć na 2,05 proc., ale trzeba mieć konto w banku i aktywną kartę debetową. W BZ WBK też trzeba skorzystać z innych usług, by otrzymać 1,9 proc. odsetek od kwoty do 100 tys. zł. Produkt dostępny jest tylko w oddziałach po złożeniu wniosku o ubezpieczenie lub kartę kredytową. W pierwszym przypadku trzeba dodatkowo posiadać konto osobiste. W Inbanku takich wymogów nie ma, a 6-miesięczna lokata oprocentowana jest stawką 2,4 proc. Maksymalna kwota pojedynczej lokaty to jednak 50 tys. zł, z tym że jeden klient może posiadać na wszystkich lokatach w sumie 200 tys. zł. Bonusem dla lojalnych klientów jest powiększenie oprocentowania o 0,1 pkt. proc. po automatycznym odnowieniu depozytu. Stawką 4 proc. wabi klientów Nest Bank, ale lista warunków i ograniczeń jest długa. Żeby móc otrzymać takie wynagrodzenie za złożenie depozytu, trzeba być nowym klientem, posiadać rachunek, na który wpływać będzie wynagrodzenie w wysokości co najmniej 2,5 tys. zł lub w przypadku klientów firmowych — co najmniej 6 tys. zł miesięcznie, a klient zleci też przelew zaliczki podatku dochodowego lub opłaci składkę na ZUS. Wszystko po to, by za pół roku cieszyć się ze 163 zł odsetek netto z lokaty, która ma limit kwotowy w wysokości 10 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Dekrewicz, Bankier.pl, [KZ]

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu