Na polskim rynku walutowym trwa korekta

Internet Securities
09-03-2006, 14:32

Na krajowym rynku walutowym trwa korekta silnego osłabienia złotego z ostatnich dni. O godzinie 14:03 kurs EUR/PLN testował poziom 3,8711 zł, natomiast kurs USD/PLN 3,2459 zł. W stosunku do poziomów z środowego zamknięcia oznacza to odpowiednio spadek o 3,1 i 2,8 grosza.

Na krajowym rynku walutowym trwa korekta silnego osłabienia złotego z ostatnich dni. O godzinie 14:03 kurs EUR/PLN testował poziom 3,8711 zł, natomiast kurs USD/PLN 3,2459 zł. W stosunku do poziomów z środowego zamknięcia oznacza to odpowiednio spadek o 3,1 i 2,8 grosza.

Dzisiejszy spadek kursu EUR/PLN niesie duże konsekwencje techniczne. Kurs tej pary wrócił bowiem poniżej kluczowego poziomu 3,89 zł. Poziomu, którego pokonanie otwierało drogę do dalszych silnych wzrostów.

Jeżeli w najbliższych dniach stronie popytowej nie uda się doprowadzić do ponownego wzrostu ponad 3,89 zł, to z punktu widzenia analizy technicznej, wzrosną szanse na powrót do 3,75 zł. Aktualnie prawdopodobieństwo takiego powrotu, podobnie jak prawdopodobieństwo zwyżki ponad poziom 4 zł, wynosi 50 proc.

W czwartek na wartości zyskuje nie tylko złoty, ale również inne waluty emerging markets. Np. węgierski forint umacnia się po 0,6 proc. do euro i dolara.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Na polskim rynku walutowym trwa korekta