Czytasz dzięki

Na przeciętnym bankowym depozycie można zarobić mniej niż 0,5 proc. rocznie

  • PAP
opublikowano: 22-06-2020, 14:00

Na mniej niż 1 proc. odsetek można liczyć w ramach najlepszych depozytów w aż pięciu bankach, a na przeciętnym bankowym depozycie zarobić można już mniej niż 0,5 proc. rocznie - informuje HRE Investments.

Zobacz więcej

fot. Grzegorz Kawecki

Według analityków to wszystko wskazuje na to, że to wciąż nie koniec obniżek, które czekają oszczędzających.

Zaznaczyli, że dane - w ramach comiesięcznych badań oprocentowania lokat i kont oszczędnościowych - pokazują, że oferta depozytowa banków wygląda coraz skromniej na tle publikowanej przez GUS inflacji, która w maju wyniosła 2,9 proc.

Jak informuje HRE, malejące oprocentowanie depozytów nie spowodowało jednak odpływu pieniędzy z banków, a wręcz przeciwnie. Choć Polacy rezygnują z lokat, to coraz więcej pieniędzy trzymają na rachunkach bieżących.

Jak zaznacza Bartosz Turek, analityk z HRE Investments, na rynku znaleźć możemy wciąż oferty dające zarobić 2-3 proc. w skali roku, choć z drugiej strony coraz więcej instytucji oferuje oprocentowanie wyrażone w promilach.

Dodał, że wśród najlepiej oprocentowanych depozytów znajdziemy limitowane promocje, których zadaniem jest przede wszystkim przyciągnięcie klientów do banku, aby poznali lepiej ofertę, system transakcyjny i w efekcie zostali na dłużej.

“To znaczy, że z najwyższego oprocentowania mogą skorzystać przeważnie nowi klienci, a do tego przez relatywnie krótki okres i będzie ono naliczane przeważnie do kwoty rzędu 10-20 tysięcy złotych. W efekcie w ramach najlepszych na rynku ofert mamy szansę zarobić dodatkowo kilkadziesiąt złotych w porównaniu do oferty standardowej. Tyle warte jest dla banków zdobycie nowego klienta” - twierdzi Turek.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane