Na rynkach akcji rządzą pesymiści

Marek Druś
opublikowano: 04-11-2009, 00:00

DJ Stoxx 600 zwiększył stratę wobec tegorocznego maksimum z 19 października do ponad 5 proc. W Europie z 18 indeksów branżowych spadała wartość 17. Najmocniej taniały akcje spółek motoryzacyjnych i banków. Zanurkował kurs BMW, który poinformował o spadku kwartalnego zysku o prawie 75 proc. Wśród banków negatywnie wyróżniał się UBS, który zakończył stratą kolejny kwartał. Taniał także Royal Bank of Scotland, który musiał po raz drugi sięgnąć do państwowej kasy. Największym popytem cieszyły się natomiast akcje spółek handlu detalicznego. Drożały akcje Metra, lidera branży w Niemczech. Jego kwartalny zysk operacyjny przekroczył oczekiwania, a wyniki pokazały, że program obniżenia kosztów zaczął przynosić efekty.

Na giełdach w USA podaż odzyskała inicjatywę. Nastrojów nie poprawiła wiadomość o wzroście wrześniowych zamówień fabrycznych ani o przejęciu przez wehikuł inwestycyjny Warrena Buffetta przewoźnika kolejowego Burlington Northern. Taniały akcje Intela, którego rekomendację obniżył Morgan Stanley. Inwestorzy pozbywali się papierów banków, m.in. Citigroup i Bank of America.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu