Czytasz dzięki

Na rynkach akcji w USA utrzymuje się przewaga popytu

opublikowano: 23-04-2020, 17:54

Indeksy amerykańskich rynków akcji rosną drugi dzień z rzędu. Wartość S&P500, DJIA i Nasdaq idzie w górę o ok. 1 proc.

W czwartek źródłem optymizmu inwestorów okazały się najnowsze dane o liczbie Amerykanów, którzy wystąpili o zasiłek dla bezrobotnych. Było ich w ubiegłym tygodniu 4,4 mln, trochę mniej niż oczekiwano. Kolejny dzień popytowi sprzyjał także wzrost notowań ropy. Tzw. szybki odczyt wskaźnika aktywności amerykańskiej gospodarki pokazał jej głęboką zapaść w kwietniu, ale rynek szacował większy spadek. Nadal na notowania poszczególnych spółek wpływają publikowane przez nie raporty kwartalne. Lepsze niż oczekiwano wyniki pchają do góry kurs operatora kolejowego CSX, a gorsze przeceniają akcje producenta chipów Seagate Technology. Kurs Intela spada po wiadomości, że Apple może od przyszłego roku zacząć oferować komputery Mac z własnym mikroprocesorem.

NYSE, Wall Street
fot. Bloomberg

Drożeje 80 proc. spółek z S&P500. Z 11 głównych segmentów indeksu rośnie 9. Najmocniej spółek energii, materiałowych i przemysłowych. Najsłabsze są segmenty dóbr codziennego użytku i użyteczności publicznej.

Indeks dolara amerykańskiego spada, co pomaga notowaniom złota. Ropa WTI drożeje o 30 proc. do 18 USD za baryłkę. Rentowność obligacji 10-letnich USA spada do 0,614 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane