Na rynkach powiało lekkim optymizmem

Łukasz Wosch
opublikowano: 10-08-2011, 00:00

Pierwsze godziny wczorajszej sesji przyniosły dalszą wyprzedaż ryzykownych aktywów. Dynamicznie traciły europejskie indeksy, a w ślad za spadającą krajową giełdą osłabiał się złoty. Za euro trzeba było płacić ponad 4,12 złotego, natomiast w notowania CHF/PLN kolejny dzień z rzędu ustanowione zostało historyczne maksimum — 3,93.

Wraz z upływającymi godzinami na rynki powrócił lekki optymizm, a amerykańskie indeksy odrobiły nawet część przedwczorajszych strat. Wszystko za sprawą prognoz, że banki centralne, podobnie jak w 2008 roku, podejmą skoordynowane działania zmierzające do opanowania chaosu. Tym samym niezwykle dużą uwagę uczestnicy rynku przywiązali do wieczornej publikacji komunikatu po posiedzeniu FOMC. Jej wydźwięk będzie miał zapewne decydujący wpływ na dzisiejsze nastroje na rynkach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Wosch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy