Na rynki akcji UE powrócił optymizm

Marek Druś
opublikowano: 19-03-2002, 00:00

Na większości parkietów Unii Europejskiej, przeważała strona popytowa. Powodem stosunkowo dobrych nastrojów były dodatnie zmiany zanotowane w piątek w USA, oczekiwania na decyzję Fed w sprawie obniżek stóp procentowych, wzrosty futures na indeksy amerykańskie oraz nadzieje na wzrost konkurencyjności gospodarki europejskiej po szczycie państw UE w Barcelonie.

Spośród trzech największych giełd tego regionu dodatnie zamiany miały głównie miejsce na akcjach notowanych w Paryżu. Z grona spółek wchodzących w skład indeksu CAC 40, tylko kilka traciło minimalnie na wartości. W ciągu sesji, najwięcej zyskiwały papiery TF1 i Alcatela. Inwestorzy dobrze wyceniali również pozostałe walory z branży informatycznej i medialnej. Na wartości więcej niż reprezentujące ich indeksy zyskiwały także telekomy.

Stosunkowo dobre nastroje panowały we Frankfurcie. Inwestorzy przede wszystkim kupowali akcje spółek informatycznych. Dużym powodzeniem cieszyły się także walory banków. Stosunkowo słabo postrzegane były za to niektóre koncerny samochodowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy