Na rynku akcji w dalszym ciągu konsolidacja

Internet Securities
16-11-2005, 09:31

Maklerzy spodziewają się dalszej konsolidacji na rynku akcji i poruszania się indeksu WIG 20 na bieżącym poziomie, ok. 2450 pkt. Według nich, rynek czeka na większy impuls ze świata.

Maklerzy spodziewają się dalszej konsolidacji na rynku akcji i poruszania się indeksu WIG 20 na bieżącym poziomie, ok. 2450 pkt. Według nich, rynek czeka na większy impuls ze świata.

„Myślę, że indeks największych spółek WIG 20 będzie nadal oscylować na bieżącym poziomie” – powiedział Artur Zaręba, makler z DM BZ WBK.

Dodał, że rynek czeka na jakiś większy impuls na rynkach zagranicznych, który pociągnie cały region.

Według niego, wyniki kwartalne, które podały spółki, już nie wpłyną na zmiany cen akcji. „Co miało się stać w związku z wynikami, już się stało” – podkreślił.

Wtorkowa sesja na rynku akcji zakończyła się na minusie, pomimo stosunkowo dobrego otwarcia.

Zdaniem maklerów, polityka nadal będzie odgrywać znaczącą rolę w notowaniach spółek na krajowym parkiecie.

We wtorek traciły akcje spółek niemal ze wszystkich sektorów. Pod koniec sesji akcje PKN Orlen wyceniano na 57,10 zł po spadku o 1,2%, a walory Banku Pekao SA – na 17,30 zł (spadek o 0,6%).

Na zamknięciu indeks największych spółek WIG 20 spadł o 0,30% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2444,58 punktów. Obroty na rynku ciągłym (wraz z PDA) wyniosły 782 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Na rynku akcji w dalszym ciągu konsolidacja