Na rynku długu spokojnie, w przyszłym tygodniu spodziewane niewielkie odbicie

Internet Securities
opublikowano: 26-05-2006, 15:10

Mijający tydzień dla rynku długu był spokojny, mimo nerwowej atmosfery na rynku akcji. W przeciwieństwie do niemal wszystkich rynków wschodzących, w Polsce nie nastąpiła gwałtowna wyprzedaż. W nadchodzących dniach, zdaniem analityków, możemy spodziewać się odreagowania w całyym regionie.

Mijający tydzień dla rynku długu był spokojny, mimo nerwowej atmosfery na rynku akcji. W przeciwieństwie do niemal wszystkich rynków wschodzących, w Polsce nie nastąpiła gwałtowna wyprzedaż. W nadchodzących dniach, zdaniem analityków, możemy spodziewać się odreagowania w całyym regionie.

„Rynek obligacji był w ostatnim tygodniu stosunkowo spokojny. W pierwszych trzech dniach aktywność inwestorów była niewielka, podczas gdy na innych rynkach wschodzących następowała masowa wyprzedaż” – powiedział Tomasz Zdyb, analityk rynku długu banku Pekao.

Jego zdaniem, przyczyną zaistniałej sytuacji było oczekiwanie inwestorów na dalszy rozwój wydarzeń.

„Inwestorzy byli trochę ‘przyczajeni’ i już w czwartek i piątek pojawił się kapitał zagraniczny” – powiedział Zdyb.

W ocenie analityka, w najbliższym tygodniu po raz kolejny istotne będą rynki bazowe, ale również sytuacja na rynach wschodzących.

„W przyszłym tygodniu mamy posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, po której analitycy niczego zaskakującego się nie spodziewają, Również dane o PKB za I kw. nie powinny być zaskakujące” – ocenia analityk.

„Nadal rynek polski będzie uważnie patrzył na rynki bazowe – szególnie niemieckie bundy, a także na zachowanie innych rynków wschodzących” – dodał.

Analityk ocenia, że rynek może iść w górę.

„Spodziewałbym się odreagowania, chociaż nie powinno być to jakieś gwałtowne odreagowanie” – powiedział.

W piątek około godziny 14:20 rentowności obligacji dwuletnich kształtowały się na poziomie 4,44% (wobec 4,47% w ubiegłym tygodniu), pięciolatek – 5,03% (wobec 5,13%), a papierów dziesięcioletnich – 5,32% (wobec 5,38%).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane