Na rynku obligacji spokojnie, złoty nieco słabszy

opublikowano: 24-11-2003, 10:34

Reuters: Na rynku obligacji panował spokój, a złoty był nieco słabszy podczas porannego handlu w poniedziałek. Po osłabieniu waluty w ubiegłym tygodniu wielu graczy nie chce angażować się na nerwowym rynku.

Papiery skarbowe tanieją od czasu słabego przetargu obligacji w ubiegłą środę oraz wypowiedzi na temat wyższej emisji długu w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

"Wielu inwestorów dostało po kieszeni i teraz nie chcą otwierać nowych pozycji na nadal dość nerwowym rynku" - powiedział dealer jednego z banków.

Negatywne nastroje na rynku obligacji oraz brak ważniejszych informacji, które mogłyby wpłynąć na rynek również osłabiły złotego.

Waluta nieznacznie spadła na otwarciu, a jej kurs oscylował w okolicach 1,2 procent po słabej stronie parytetu waluty sprzed jej upłynnienia w 2000 roku. Złoty stracił 0,1 procent wobec dolara i euro.

"Kluczowe poziomy to 4,75 wobec euro i 3,95 do dolara. Na tych poziomach mogą się znaleźć chętni na sprzedaż walut" - powiedział Wojciech Trzepizur, dealer BRE Banku.

O 10.00 opublikowane zostaną dane o sprzedaży detalicznej w październiku, ale nie powinny mieć one większego wpływu na rynek.

Uwaga rynku skupi się zaś przede wszystkim na spotkaniu Rady Polityki Pieniężnej (RPP) we wtorek i środę. Zdaniem analityków RPP nie zmieni stóp, ale uczestnicy rynku będą z uwagą śledzić komentarze członków rady podczas konferencji prasowej po ogłoszeniu decyzji.

--------------------------KURSY RYNKOWE O GODZ. 9.15------------------------------------

Euro/złoty 4,6718 wobec 4,6641 w piątek po południu

Dolar/złoty 3,9321 wobec 3,9300

RENTOWNOŚCI OBLIGACJI

2-letnie (OK0805) bez zmian na 6,42 proc.

5-letnie (DS0509) stabilna na 7,02 proc.

10-letnie (DS1013) stabilna na 6,91 proc.

---------------------------------------------------------------------------------------

((Autor: Marta Karpińska i Ewa Krukowska; warsaw.newsroom@reuters.com; Reuters Serwis Polski, tel. 22 6539700, Reuters Messaging: marta.karpinska.reuters.com@reuters.net))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Na rynku obligacji spokojnie, złoty nieco słabszy