Na rynku rośnie przekonanie o łagodniejszym wzroście stóp w USA

opublikowano: 30-05-2018, 07:53
aktualizacja: 30-05-2018, 07:55

Ostatnie zawirowania na rynkach obudziły nadzieję inwestorów, że Fed nie będzie tak agresywnie zacieśniał polityki monetarnej jak do niedawna sądzono.

Aktywność na rynku eurodolara oraz stopy funduszy federalnych pokazuje, że traderzy zaczynają wycofywać się z pozycji zakładających cztery podwyżki stóp procentowych w USA w tym roku. To reakcja na ostatnie zawirowania na rynkach spowodowane m.in. kryzysem politycznym we Włoszech, ale także na opublikowane w ubiegłym tygodniu „minutes” z majowego posiedzenia FOMC, w których znalazły się sygnały zmiany „mechaniki” realizacji polityki monetarnej.

- Teraz, kiedy Fed zaaplikował umiarkowaną niepewność, uczestnicy rynku zaczęli wątpić co do Fed, a także swoich oczekiwań – powiedział Thomas Simons, ekonomista Jefferies.

Jego zdaniem, jest bardzo prawdopodobne że rynek wróci do wycen uwzględniających jeszcze tylko jedną podwyżkę stóp w tym roku po niemal pewnej w czerwcu.

22 maja, przed reakcją na „minutes” FOMC, kontrakty futures na stopę funduszy federalnych implikowały 2,295 proc. w styczniu 2019 roku. Obecnie to 2,07 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu