Na rynku spokojnie, inwestorzy czekają na trzecie czytanie budżetu

Internet Securities
opublikowano: 24-01-2006, 10:19

Na rynku walutowym wtorkowe notowania złotego rozpoczęły się spokojnie i, zdaniem dealerów, taki będzie cały dzień, bowiem jedyne wydarzenie które skupia uwagę inwestorów – głosowanie budżetu na rok 2006 – odbędzie się prawdopodobnie wieczorem.

Na rynku walutowym wtorkowe notowania złotego rozpoczęły się spokojnie i, zdaniem dealerów, taki będzie cały dzień, bowiem jedyne wydarzenie które skupia uwagę inwestorów – głosowanie budżetu na rok 2006 – odbędzie się prawdopodobnie wieczorem.

„Na rynku jest bardzo spokojnie, myślę, że dziś będą przechodzić przez rynek zlecenia klientowskie, rynek czeka na rozstrzygnięcia dotyczące budżetu” – powiedział Filip Starowieyski, dealer PKO BP.

„A że głosowanie odbędzie się pewnie wieczorem i dzień zapowiada się spokojnie” – uważa dealer.

Trzecie czytanie budżetu na rok 2006 jest zaplanowane na godzinę 16:00. Posłowie będą głosować nad ponad 200 poprawkami zgłoszonymi w drugim czytaniu. Zarówno rządzące Prawo i Sprawiedliwość (PiS), jak i przychylna rządowi opozycja są przekonane, że budżet przejdzie bez problemów.

We wtorek o godzinie 10:00 za euro płacono 3,8480 zł, natomiast dolar był warty 3,1350 zł. Odchylenie od starego parytetu wynosiło 17,60% (wyliczenia PKO BP). Na rynku międzynarodowym za euro płacono 1,2275 USD.

W poniedziałek o godzinie 16:48 za euro płacono 3,8450 zł, natomiast dolar był warty 3,1295 zł. Odchylenie od starego parytetu wynosiło 17,7% po mocnej stronie (wyliczenia Pekao). Na rynku międzynarodowym za euro płacono 1,2280 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na rynku spokojnie, inwestorzy czekają na trzecie czytanie budżetu