Na rynku walutowym stabilnie, ceny obligacji nieco spadły

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-02-2006, 17:10

Na rynku walutowym w ciągu czwartkowej sesji kursy wahały w niewielkim zakresie, natomiast ceny obligacji nieco spadły po publikacji danych o sprzedaży detalicznej w styczniu.

Na rynku walutowym w ciągu czwartkowej sesji kursy wahały w niewielkim zakresie, natomiast ceny obligacji nieco spadły po publikacji danych o sprzedaży detalicznej w styczniu.

    O godzinie 16.20 za euro płacono 3,7950 zł wobec 3,7980 na środowym zamknięciu, natomiast dolar był warty 3,1850, podobnie jak w środę wieczorem.

    "Dzień był raczej spokojny, mieliśmy próbę stabilizacji po środowej sesji. Widać jednak, że na rynku brak jest optymistów chcących kupować złotego krótkoterminowo, a cześć graczy woli nawet redukować pozycje" - powiedział Marcin Bilbin z Banku Pekao. "Trudno jednak nazywać wahania w obrębie pół grosza jakąś dużą zmianą" - dodał analityk.

    Nieco ciekawiej było na rynku obligacji, gdzie doszło do spadku cen po publikacji danych o styczniowej dynamice sprzedaży detalicznej, która była wyższa od oczekiwań i wyniosła 8,6 proc. w skali roku wobec oczekiwanych 6,5 proc. rok do roku.

    "Pozytywną informacją był udany przetarg zamiany, ale w obliczu spadku cen na rynkach zagranicznych i nie najlepszym klimacie po obniżeniu perspektywy ratingu dla Węgier przez Moody's nie widać zagranicznych inwestorów chętnych do kupowania polskich papierów" - dodał Bilbin.

    Rentowność papierów dwuletnich wynosiła 4,09 proc. wobec 4,02 proc. na środowym zamknięciu, pięcioletnich - 4,47 proc. wobec 4,44 proc., natomiast dziesięcioletnich- 4,68 proc. wobec 4,62 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane