Na rynku walutowym wyprzedaż złotego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-03-2006, 15:14

Złoty na rynku walutowym traci, choć rano doszło do chwilowej korekty. Dilerzy prognozują, że trend spadkowy może się utrzymać ze względu na niestabilną sytuację polityczną i niesprzyjający nastrój na rynkach zagranicznych.

Złoty na rynku walutowym traci, choć rano doszło do chwilowej korekty. Dilerzy prognozują, że trend spadkowy może się utrzymać ze względu na niestabilną sytuację polityczną i niesprzyjający nastrój na rynkach zagranicznych.

    Kurs złotego po południu wyniósł 3,9270 za euro i 3,2900 zł za dolara, co oznacza, że w porównaniu do piątkowego zamknięcia polska waluta straciła odpowiednio 2,8 gr oraz 3 gr.

    "Przez cały dzień złoty traci na wartości z wyjątkiem poniedziałkowego otwarcia, gdy wzmocnił się. Dzisiaj byliśmy już powyżej 4 zł za euro, ale było to bardzo krótkotrwałe. Jest to ruch spekulacyjny. Złotemu nie pomagają nastroje na rynku, które pogorszyły się m.in. w związku z kwestią dotyczącą NBP" - powiedział Rafał Uss, diler Raiffeisen.

    Dochodowość dwuletnich obligacji OK0408 pozostała po południu w porównaniu z porannym zamknięciem bez zmian, na 4,12 proc., pięcioletnich wzrosła w tym samym czasie o 6 pb., do 4,70 proc., a dziesięcioletnich do 4,89 proc. z 4,88 proc. rano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Na rynku walutowym wyprzedaż złotego