Na rynku walutowym złoty rano jest mocniejszy do euro i dolara

Internet Securities
22-11-2005, 10:36

Na rynku walutowym złoty nieznacznie mocniejszy, choć nadal na rynku przeważa kapitał spekulacyjny, uważają analitycy.

Na rynku walutowym złoty nieznacznie mocniejszy, choć nadal na rynku przeważa kapitał spekulacyjny, uważają analitycy.

„Krajowa waluta jest lekko mocniejsza, choć rynek nadal pogrążony jest w marazmie. We wtorek rano zyskały również obligacje, szczególnie z dłuższym terminem wykupu ” – powiedział Marcin Bilbin, analityk z Banku Pekao SA.

Jego zdaniem, aktywność inwestorów wciąż jest ograniczona i raczej przeważa obecnie kapitał spekulacyjny.

„W regionie również jest spokojnie. Głównym źródłem zmienności złotego pozostają więc ewentualne wahania na rynku euro/dolara” – dodał analityk.

We wtorek o godzinie 9:25 za euro płacono 3,9700 zł, natomiast dolar był warty 3,3875 zł. Odchylenie od starego parytetu wynosiło 13,5% po mocnej stronie. Na rynku międzynarodowym za euro płacono 1,1730 USD.

W poniedziałek o godzinie 16:12 za euro płacono średnio 3,9775 zł, a za dolara 3,3800 zł. Odchylenie od starego parytetu wynosiło 13,6% po mocnej stronie (wyliczenia Kredyt Bnaku). Na rynku międzynarodowym za euro płacono 1,1765 USD. (ISB)

mik/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Na rynku walutowym złoty rano jest mocniejszy do euro i dolara