Na rynku zagościła świąteczna atmosfera

Joanna Pluta
opublikowano: 24-12-2009, 00:00

Wczorajsza sesja, podobnie jak dwie poprzednie, charakteryzowała się niewielką zmiennością. Eurodolar nie wychodził poza przedział 1,4250-1,4300. Złoty również podlegał stabilizacji — wartość euro oscylowała wokół 4,1700 zł, a kurs dolara pozostawał stabilny w okolicach 2,9200. Dowodem mniejszej przedświątecznej aktywności inwestorów może być brak reakcji na dane, jakie napływały z Polski oraz z USA. Z kraju poznaliśmy dużo lepszy od oczekiwań odczyt sprzedaży detalicznej w listopadzie, a z USA — dane o wydatkach i przychodach Amerykanów oraz o sprzedaży nowych domów.

Większa zmienność na rynku może pojawić się między świętami a Nowym Rokiem. Płynność wciąż będzie ograniczona, a bardziej przezorni inwestorzy mogą zamknąć część pozycji przed styczniem. Niewykluczone, że rynek będzie pozostawał w tak samo sennej atmosferze.

Joanna Pluta

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane