Na rynku złotego dzień bez historii

Przemysław Kwiecień, X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 17-06-2009, 17:21

W środę handel na złotym był wyjątkowo spokojny, zwłaszcza jak na standardy ostatnich miesięcy. Notowania pary EURPLN zamknęły się w wąskim przedziale 3 groszy i pod koniec dnia kurs wynosił nieco ponad 4,52 złotego za euro – praktycznie tyle samo co na otwarciu.

Złoty stracił natomiast nieznacznie w relacji do dolara, pod koniec handlu w Warszawie notowania USDPLN oscylowały wokół 3,26. Złoty zyskiwał na początku handlu, co związane było z sytuacją na parze EURUSD. Poranne wzrosty nie doprowadziły jednak do wybicia maksimum z poprzedniego dnia (1,3934) i w rezultacie przez resztę dnia na parze dominowały spadki, neutralizując poranne umocnienie złotego.

Mimo to, można powiedzieć, iż był to dla złotego udany dzień. Niejednokrotnie bowiem kombinacja spadków na EURUSD i tracących rynków akcji powodowała bardzo nerwowe reakcje naszej waluty. Tym czasem dziś obydwa te czynniki działały na niekorzyść złotego, jednak obyło się bez większej wyprzedaży. Dane o bilansie płatniczym podane przez NBP o godzinie 14.00 nie miały większego przełożenia na rynek. Nadwyżka w rachunku bieżącym na poziomie 171 mln euro okazała się wyższa od oczekiwań rynku (100 mln) i nieco niższa od naszej prognozy (247 mln). Obroty w handlu towarami po wzroście w marcu, w kwietniu znów były niższe, co nie zmienia faktu, iż pojawiające się nadwyżki w rachunku mogą być względnie trwałym zjawiskiem. Oznacza to, że przynajmniej na tym froncie nie ma bezpośredniego zagrożenia dla złotego.

O kierunku na rynku złotego może przesądzić to, jak głęboka będzie obserwowana korekta na Wall Street, jak i rozstrzygnięcie sytuacji na parze EURUSD (spadki zatrzymane zostały dotychczas na wsparciu wyznaczonym przez 1,3735). To może nastąpić po posiedzeniu Fed, które odbędzie się za tydzień.

Przemysław Kwiecień
X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Kwiecień, X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

Polecane