Na rynku złotego na dwoje babka wróżyła

Joanna Pluta
22-06-2009, 00:00

Miniony tydzień upłynął pod znakiem konsolidacji kursu złotego. Po silnym osłabieniu w poniedziałek, kiedy EUR/PLN zwyżkował o 10 groszy w okolice 4,5500, notowania euro poruszały się w przedziale 4,50-4,56. Istnieją duże szanse, że konsolidacja ta będzie kontynuowana. Na złotego w ostatnim czasie oddziałują bowiem dwie przeciwstawne, równoważące się siły. Za osłabieniem polskiej waluty przemawiają czynniki lokalne.

Koniec miesiąca jak zwykle sprzyja zwiększonemu popytowi na walutę zagraniczną ze względu na rozliczające się kontrakty walutowe. Ponadto wraz ze zbliżającą się nowelizacją budżetu, zaplanowaną na początek lipca, rosną obawy o deficyt fiskalny. Z drugiej strony, silniejsze osłabienie złotego powstrzymują pozytywne nastroje na globalnym rynku finansowym oraz poprawa sentymentu do regionu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na rynku złotego na dwoje babka wróżyła