Na światowych rynkach tanieje ropa

Polska Agencja Prasowa SA
08-05-2006, 11:49

Ropa tanieje na świecie po informacji, że Iran szuka sposobów rozwiązania konfliktu z USA, który powstał na tle irańskiego programu nuklearnego - podają maklerzy.

Ropa tanieje na świecie po informacji, że Iran szuka sposobów rozwiązania konfliktu z USA, który powstał na tle irańskiego programu nuklearnego - podają maklerzy.

    Rzecznik irańskiego rządu Gholam Hossein Elham poinformował w poniedziałek w Teheranie, że prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad wystosował list do prezydenta Stanów Zjednoczonych George'a W. Busha, mający prowadzić do rozwiązania problemów "związanych z obecną sytuacją na świecie".

    Według agencji Associated Press, podkreślającej, że jest to pierwszy od 27 lat list irańskiego przywódcy adresowany do amerykańskiego lidera, Ahmadineżad proponuje "nowe rozwiązania" kontrowersji między dwoma krajami. Rzecznik nie ujawnił szczegółów tych propozycji.

    To wystarczyło jednak, aby ropa, która wcześniej w poniedziałek drożała, zaczęła tanieć.

    Przed godz. 10 czasu europejskiego baryłka lekkiej ropy WTI w dostawach na czerwiec kosztowała w handlu elektronicznym na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku 69,95 USD, o 24 centy mniej niż w piątek po południu.

    Wcześniej ropa zdrożała o 37 centów, czyli 0,5 proc., do 70,56 USD/b.

    Baryłka Brent spod dna Morza PÓłnocnego w dostawach na czerwiec wyceniana była na ICE Futures w Londynie w poniedziałek po godz. 10 na 70,65 USD za baryłkę, o 30 centów mniej niż w piątek na zamknięciu handlu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Na światowych rynkach tanieje ropa