Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstanie platforma e-usług

PAP
opublikowano: 26-10-2016, 18:02

Stworzenie innowacyjnej platformy e-usług skierowanych do studentów, absolwentów, środowiska naukowego i przedsiębiorców zakłada projekt, który realizować będzie Uniwersytet Rzeszowski. Koszt inwestycji to prawie 6 mln zł.

Umowa na dofinansowanie projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego została podpisana w środę w Rzeszowie.

Jak przypomniała na konferencji prasowej wicemarszałek woj. podkarpackiego Maria Kurowska, to już kolejny projekt z unijnym dofinansowaniem, jaki realizuje uniwersytet. 

- Myślę, że te pieniądze, które wydane zostaną na e-usługi, wesprą kompetencje zarówno studentów, jak i pedagogów - dodała.

Prorektor URz ds. infrastruktury i współpracy z gospodarką Józef Cebulski podkreślił, że dzięki projektowi powstanie "wirtualna przestrzeń", która umożliwi np. lepszy kontakt uczelni ze światem biznesu.

- Chcemy zbudować platformę, na której wymieniane będą informacje nie tylko między studentami i nauczycielami, ale również z biznesem, który będzie zainteresowany realizacją wspólnie z nami różnych projektów. Będzie to jedno miejsce, w którym będą wszystkie potrzebne informacje - dodał.

Cebulski zaznaczył, że połowa kwoty przeznaczona zostanie na zakup nowej bazy informatycznej m.in. serwerów.

W ramach projektu jeden z modułów przeznaczony będzie tylko dla studentów. Dzięki niemu student będzie mógł korzystać z elektronicznego obiegu dokumentów, będzie umożliwiał również wgląd do jego teczki, jak również umożliwi komunikację w ramach zamkniętych grup zainteresowań czy bezpośrednio z konkretnym wykładowcą.

Projekt zakłada również stworzenie bazy danych ludzi nauki zajmujących się konkretnymi badaniami, co umożliwi tworzenie e-grup osób, które są zainteresowane konkretną tematyką.

Całkowity koszt projektu to prawie 6 mln zł, z tej kwoty wkład własny rzeszowskiej uczelni wynosi niemal 900 tys. zł. Pozostała część pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-20. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu