Na Wall Street dominuje podaż

MD
opublikowano: 03-08-2011, 17:33

Dwie godziny po rozpoczęciu handlu taniało 70 proc. spółek z S&P500 i Nasdaq i 80 proc. blue chipów ze średniej Dow Jones.

Krótko przed sesją inwestorzy dowiedzieli się, że liczba planowanych zwolnień wzrosła w lipcu w sektorze prywatnym o 60 proc. wobec czerwca i jest najwyższa od 16 miesięcy. 30 minut po rozpoczęciu handlu okazało się, że indeks aktywności sektora usług ma najniższą wartość od 17 miesięcy. Kolejne złe dane makro, potwierdzające obawy spowolnienia gospodarki, skłoniły giełdowych graczy do pozbywania się akcji. S&P500 spadł do najniższej wartości w tym roku. Dow Jones po dziewięciu kolejnych zniżkach przedłużał najdłuższą przecenę od 1978 roku. Rekordowo drożało natomiast złoto, a 30-letnie obligacje skarbowe USA poszły w górę po raz piąty, co jest najdłuższą serią od maja. Rentowność 10-latek ustanowiła tegoroczne minimum.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Na Wall Street dominuje podaż