Czytasz dzięki

Na Wall Street duże emocje przed i po decyzji Fed

ASZ
opublikowano: 07-08-2007, 22:03

Druga sesja tygodnia na giełdzie przy Wall Street miała burzliwy charakter. Nerwy inwestorów wystawione były na ciężką próbę na  samym początku notowań i tuż po ogłoszeniu decyzji Fed.

Wtorek dla posiadaczy akcji amerykańskich spółek zaczął się nie najlepiej. Indeksy oddały część poniedziałkowego dorobku, po publikacji wyższych od oczekiwań kosztach pracy i niższej niż prognozowali analitycy wydajności pracy w USA. Jednak w miarę upływu czasu indeksy powoli odrabiały straty wychodząc na niewielki plus przed godziną 20.15, na którą zaplanowano ogłoszenie decyzji Fed w sprawie stóp procentowych.

Zgodnie z oczekiwaniami wszystkich 96 ekonomistów ankietowanych przez agencję Bloomberg, Fed stóp nie zmienił. W komunikacie podkreślono, że inflacja nadal stanowi największe zagrożenie dla gospodarki USA. Pierwszą nerwową reakcją inwestorów była sprzedaż papierów, skutkiem czego indeksy szybko poszły w dół.

Jednak po chwili nadeszło otrzeźwienie, bo gracze doczytali że zdaniem władz monetarnych USA, gospodarka nadal będzie się rozwijać pomimo ostatnich zawirowań na rynku kredytowym. Na zamknięciu sesji szala zwycięstwa przechylił się na stronę byków, aczkolwiek zwyżka mogła być bardziej imponująca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane