Na Wall Street euforia, rynek ustanawia rekordy

Marek Druś
opublikowano: 13-07-2007, 00:00

Na giełdach w USA nastąpił w czwartek wybuch euforii, którego nikt się nie spodziewał. Średnia Dow Jones zyskała ponad 200 pkt. i ustanowiła nowy rekord intraday i zamknięcia. Tak samo było w przypadku indeksu S&P500.

Wśród głównych powodów tak wyraźnej poprawy nastrojów wymieniano lepsze niż oczekiwano wyniki detalistów, przede wszystkim większą od prognoz czerwcową sprzedaż Wal Mart, największej amerykańskiej sieci supermarketów. Kolejnym impulsem, skłaniającym inwestorów do zakupów, miało być przejęcie koncernu aluminiowego Alcan przez trzecią na świecie spółkę wydobywczą, Rio Tinto.

Wśród blue chipów z indeksu Dow Jones najmocniej rósł kurs Alcoa, który przegrał rywalizację o Alcan, ale za to nie wyda ponad 38 mld USD. Drugą pod względem wielkości zwyżkę ceny notowały papiery Intela. Banc of America Securities podwyższył prognozę zysku i wycenę akcji największego na świecie producenta chipów spodziewając się doskonałych wyników spółki w drugim kwartale.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy