Na Wall Street inwestorzy skupili uwagę na telekomach

23-07-2002, 16:55

Na wtorkowym otwarciu w USA indeks Dow Jones wzrósł o 0,06 proc., a Nasdaq Composite zyskał 0,39 proc. W centrum uwagi ponownie znalazł się sektor telekomunikacyjny. Rynek docenił decyzję WorldCom o wystąpieniu do sądu o ochronę przed roszczeniami wierzycieli. Dobrze przyjęto również zapowiedź restrukturyzacji drugiego pod względem wielkości amerykańskiego operatora telekomunikacyjnego. W poniedziałek po zamknięciu potężny niegdyś koncern telekomunikacyjny uzyskał zgodę sądu na pozyskanie dwóch miliardów dolarów, które zostaną przeznaczone na bieżące funkcjonowanie w okresie restrukturyzacji. Akcje spółki wzrosły o kolejne 20 proc., do 17 centów.

Ponad 3 proc. wzrosła wycena największego operatora telekomunikacyjnego w USA, spółki AT&T. Koncern osiągnął lepsze od oczekiwań wyniki finansowe w II kwartale, który zakończył na plusie.

Texas Instruments, największy na świecie producent mikroprocesorów, używanych w telefonach komórkowych, podał po zamknięciu poniedziałkowej sesji, że jego zyski kwartalne wzrosły ponad dwukrotnie, dzięki dobrym wynikom sprzedaży. Wycena spółki wzrosła o 2 proc.

Zyski miał również koncern telekomunikacyjny, SBC Communications, jednak raport był gorszy niż oczekiwano. Spółka straciła prawie 3 proc. Straty notuje również kolejny gigant technologiczny Novellus, który rozczarował wynikami.

Wśród liderów spadków są tracące 14 proc. akcje Citigroup. Największa w USA firma finansowa. Spółka była jednym z głównych wierzycieli WorldComu, który złożył wniosek o ochronę przez wierzycielami, otwierając drogę do największego w historii Stanów Zjednoczonych bankructwa.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na Wall Street inwestorzy skupili uwagę na telekomach