Na Wall Street nadal rządzą sprzedający akcje

Marek Druś
opublikowano: 11-03-2008, 00:00

Na amerykańskich rynkach akcji ciąg dalszy przeceny. Nastroje psuły doniesienia o drogiej benzynie na stacjach i rekordach ropy na NYMEX. Ropa drożeje, bo rynek spodziewa się dalszego osłabienia dolara.

Analitycy Goldman Sachs prognozują, że FOMC obetnie stopy o 100 pkt baz. na kolejnych dwóch posiedzeniach i główna na koniec kwietnia będzie wynosić 2 proc. FOMC będzie obniżał stopy, by przeciwdziałać recesji. Według analityków Lehman Brothers, PKB USA spadnie w I kwartale o 0,5 proc., a w drugim o 1,0 proc. Analitycy mogą sami wkrótce doświadczyć pogorszenia koniunktury.

Pojawiły się pogłoski, że Lehman ma zwolnić 5 proc. załogi. Jego akcje mocno staniały. Także po tym, jak Citigroup przedstawił szacunki, że Lehman Bros., Godman Sachs, Merrill Lynch i Morgan Stanley odpiszą 9 mld USD tytułem strat na papierach opartych na kredytach. Informacje o śledztwie FBI w sprawie domniemanego oszustwa przeceniły akcje Countrywide Financial.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu