Na Wall Street nafciarze i Ford w górę, stal tanieje

Marek Druś
opublikowano: 12-06-2007, 00:00

Na giełdach w USA minimalne zmiany. W piątek indeksy szły mocno w górę, ale bez wsparcia danych makro i dobrych wiadomości ze spółek szansa na kontynuację zwyżek w poniedziałek była niewielka. Rynek nie przejął się wypowiedzią Sandry Pianalto, szefowej Fed w Cleveland, która powtórzyła, że wzrost inflacji wciąż jest największym zagrożeniem dla gospodarki. W tej sprawie inwestorzy czekają na publikację beżowej księgi w środę i wystąpienie w piątek samego szefa Fed, Bena Bernanke. Tymczasem wczoraj drożały akcje spółek naftowych.

Ograniczenie dostaw ropy do Azji przez Arabię Saudyjską spowodowało 2-procentowy wzrost jej notowań na NYMEX. W górę poszedł kurs Exxon Mobil. Indeks branży naftowej wrósł znacznie mocniej niż rynek. Drożały akcje Forda. Pojawiły się pogłoski, że chce on sprzedać europejskie marki: Volvo, Jaguara i Land Rovera, i skupić się na poprawie pozycji w USA. Taniały akcje spółek branży stalowej. Odpowiedzialny za to był Nucor. Drugi po US Steel producent stali w USA zapowiedział spadek kwartalnego zysku z powodu pogorszenia koniunktury.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu