Na Wall Street niewielkie zmiany, indeksy wciąż blisko ostatnich zamknięć

opublikowano: 03-02-2004, 16:58

Na amerykańskich giełdach wciąż dominują niewielkie zmiany kursów. Nastroje są jednak nie najlepsze. Wykrycie w Senacie trującej przesyłki przypomniało inwestorom o możliwości kolejnych ataków terrorystycznych. Przy braku istotnych danych makro największe zmiany kursów wywołują napływające wciąż wyniki kwartalne.

Wykrycie trującej przesyłki w biurze lidera większości Senatu Billa Frista brutalnie przypomniało Amerykanom, że zwycięstwo w wojnie z terroryzmem jest wciąż daleko. Co gorsza, pokazało, że mimo podjętych środków przeprowadzenie potencjalnie groźnego ataku wciąż jest bardzo łatwe.

Przed wtorkową sesją nie pojawiły się żadne istotne dane makro. Dopiero w środę poznamy zamówienia fabryczne oraz wskaźnik ISM aktywności sektora usług.

Wśród spółek ze średniej Dow Jones najmocniej drożeją akcje Eastman Kodak. Popytem cieszą się także papiery Intela, które nie drożały tak mocno nawet po wczorajszej prognozie 19 proc. wzrostu globalnego rynku chipów w 2004 roku. Co ciekawe, największy na świecie producent mikroprocesorów znalazł się wśród spółek, których rekomendację obniżył Goldman Sachs, tłumacząc to ich zbyt wysoką wyceną.

W grupie taniejących blue chipów znalazły się papiery cieszących się w poniedziałek dużym zainteresowaniem SBC Communications i International Paper. Ten ostatni przedstawił bardzo dobre kwartalne wyniki. Kolejną sesję tanieją akcje General Motors. Jeden z członków władz spółki ostrzegł, że jej sprzedaż aut w styczniu mogła być niższa od oczekiwań z powodu bardzo złej pogody.

Na rynku spółek technologicznych spada umiarkowanie kurs Cisco Systems. Producent infrastruktury internetowej przedstawi po wtorkowej sesji wyniki kwartalne. W poniedziałek jego akcje wyraźnie zdrożały. Jak widać skłoniło to inwestorów do realizacji zysków.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na Wall Street niewielkie zmiany, indeksy wciąż blisko ostatnich zamknięć