Na Wall Street ponownie napłynęły kiepskie dane makro

01-08-2002, 16:45

Amerykańskie giełdy rozpoczęły czwartkowa sesję od spadku większości akcji. Po niepokojących informacjach o PKB, na rynek trafiły kolejne dane makro, które poddają w wątpliwość ożywienie największej gospodarki świata.

Szczególny niepokój wzbudziły informacje o znacznym spadku aktywności wytwórczej w przemyśle USA w lipcu. Wskaźnik aktywności ISM spadł w lipcu do 50,5 punktu, najniższego poziomu od stycznia – podał Instytut Zarządzania Podażą. Według ISM na spadek indeksu wpłynął niższy poziom zamówień. Niepokojące dane napłynęły tez z rynku pracy. W ubiegłym tygodniu liczba nowych bezrobotnych wzrosła w USA do 387 tys. z 367 tys.

W ostatnich dwóch dniach inwestorzy dowiedzieli się o słabym poziomie PKB w II kwartale i niskiej wartości indeksu NAMP, publikowanego przez Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki z Chicago.

Nieciekawe dane przekazują tez amerykańskie spółki. Ponad 4 proc. stracił koncern paliwowy Exxon Mobil. Gigant petrochemiczny poinformował o słabszym od oczekiwań zysku w drugim kwartale. Mocna przecena dotknęła producenta oprogramowania Adobe Systems, który obciął prognozy na III kwartał, ze względu na słaba sprzedaż w lipcu. Dodatkowo Credit Suisse First Boston obciął swoje prognozy dla spółki na najbliższe dwa lata.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na Wall Street ponownie napłynęły kiepskie dane makro