Na Wall Street powróciły wzrosty

PAL
12-08-2009, 21:59

Środowe notowania stanowiły miłą odmianę po  spadkowym handlu z dwóch poprzednich sesji.

Indeksy lekko rosły od początku, a wkrótce po rozpoczęciu sesji ustaliły poziom ponad 1 proc. wzrostów i długo go utrzymywały. Publikacje ze świata gospodarki i finansów na krótko tylko zachwiały indeksami, którym udało się zakończyć dzień solidnymi zwyżkami.

Handlujący najwyraźniej spragnieni byli wzrostów po dwóch dniach spadkowego handlu. Nastroje poprawiły dodatkowo doniesienia o wynikach finansowych spółek.

Producent luksusowych domów Toll Brothers poinformował odnotował w III kwartale spadek przychodów mniejszy niż szacowali analitycy. Akcje spółki zyskały aż 14 proc., najwięcej od marca. Ten wzrost wartości akcji wspomógł inne papiery z branży. Spółka budowlana Pulte Homes, która zamierza kupić rywala, firmę Centex, zyskała w trakcie sesji ponad 4 proc.

O ponad 5 proc. wzrósł kurs sieci domów towarowych Macy’s, dzięki podniesieniu całorocznej prognozy przychodów.

Dobry dzień miał sektor energetyczny. Akcje przedstawicieli branży zyskały dzięki pierwszemu od 5 dni wzrostowi cen ropy (do 70,2 USD za baryłkę). Papiery Exxon Mobile podrożały o 1,2 proc.

Kurs Applied Materials rósł o 4 proc. po wynikach lepszych od oczekiwań rynku. Dyrektor zarządzający Mike Splinter oświadczył, że po raz pierwszy od długiego czasu widać pozytywne trendy w biznesie spółki.

Inwestorzy czekali w środę na komunikat po Fedu po trwającym od dwóch dni posiedzeniu Komitetu Otwartego Rynku. Zgodnie z przewidywaniami, stopy procentowe zostały utrzymane na dotychczasowym poziomie (główna 0,25 proc.), zaś ogłosił, że tempo wykupu długu amerykańskiego zostanie spowolnione. Kwadrans wcześniej Departament Skarbu poinformował, że w lipcu deficyt budżetu gospodarki amerykańskiej wyniósł 180,6 mln USD.

Indeks 500 największych spółek notowanych na parkietach w USA utrzymał się powyżej 1000 pkt. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Na Wall Street powróciły wzrosty