Na Wall Street rosną spółki technologiczne

opublikowano: 23-09-2003, 17:09

Po poniedziałkowej fali przeceny, wywołanej słabnącym dolarem, wtorkowe notowania rozpoczęły się za Oceanem od niewielkich wzrostów. Po pierwszej godzinie sesji Nasdaq zyskał 0,8 proc., Dow Jones podrożał o 0,15 proc., a Standard & Poor's 500 zyskał 0,26 proc.

Zwyżki rozpoczęły się od akcji spółki sieciowej Sun Microsystems, która widzi rosnący popyt na mikroprocesory. Do wzrostów dołączyły kolejne spółki z sektora technologicznego, przecenione na wczorajszej sesji. W górę poszły m.in papiery Della, Microsoftu, Intela i IBM.

Skalę wzrostów ograniczył tracący blisko 4 proc. operator telekomunikacyjny Verizon Communications, który ostrzegł, że jego wyniki w bieżącym roku mogą być gorsze od oczekiwań.

Na wtorkowej sesji nie widać już negatywnego wpływu weekendowego posiedzenia G7, które przyniosło spadek wartości dolara. Taniejąca waluta wywołała obawy o spadek amerykańskich inwestycji i kondycję giełd.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy