Na Wall Street trwa realizacja zysków

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 17-06-2003, 20:05

NOWY JORK (Reuters) - W połowie wtorkowego handlu indeksy amerykańskich giełd nieznacznie zniżkowały, a inwestorzy realizowali zyski po znaczących wzrostach dzień wcześniej.

"Gracze realizują zyski i to właśnie radzimy robić naszym klientom, gdyż naszym zdaniem rynek za bardzo pospieszył się z ostatnimi wzrostami" - powiedział John Caldwell, analityk z McDonald Financial, która zarządza aktywami o wartości 30 miliardów dolarów.

"Przez ostatnie trzy miesiące rynek znacząco rósł, a wczoraj doszło również do pokaźnych wzrostów, dlatego realizacja zysków w tym momencie nie powinna nikogo dziwić" - dodał.

Do godziny 20.04 indeks Dow Jones spadł o 0,13 procent, a Nasdaq Composite stracił 0,07 procent.

Wielu analityków zaczyna obawiać się, że ostatnia zwyżka nastąpiła zbyt szybko, a rynek może czekać korekta spadkowa.

Główny analityk Morgan Stanley, Steve Galbraith napisał w ostatniej notatce do klientów, że indeks S&P 500 jest obecnie o "około 20 procent przewartościowany". Galbraith zwiększył ostatnio udział gotówki w swoim portfelu inwestycyjnym kosztem obligacji i akcji.

((Tłumaczył: Piotr Skolimowski; Redagował: Paweł Florkiewicz; Reuters Messaging:

piotr.skolimowski.reuters.com@reuters.net; Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na Wall Street trwa realizacja zysków