Na Wall Street trwa realizacja zysków

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 14-09-2006, 17:04

Amerykańskie parkiety rozpoczęły dzień od niewielkich spadków. Po czterech dniach wzrostów, inwestorzy postanowili zrealizować zyski. Indeksy są na poziomie najwyższym od czterech miesięcy i rynek postanowił trochę odsapnąć.

Amerykańskie parkiety rozpoczęły dzień od niewielkich spadków. Po czterech dniach wzrostów, inwestorzy postanowili zrealizować zyski. Indeksy są na poziomie najwyższym od czterech miesięcy i rynek postanowił trochę odsapnąć.

Skala przeceny nie powinna być duża, gdyż na rynek napłynęło trochę dobrych wieści. Aktywność rynku tez może być ograniczona, gdyż gracze czekają na piatkową publikację danych o inflacji.

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych spadła w USA w ubiegłym tygodniu o 5 tys., czyli 1,6 proc. i wyniosła 308 tys. osób - poinformował w czwartek Departament Pracy USA. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba takich osób wyniesie 315 tys. wobec odnotowanych przed korektą 310 tys. Średnia czterotygodniowa spadła do 314 tys. 250 z 315 tys. 750 osób.

Dodatkowo sprzedaż detaliczna w USA wzrosła w sierpniu o 0,2 proc. miesiąc do miesiąca, po wzroście poprzednio o 1,4 proc. - podał w czwartek Departament Handlu. Sprzedaż detaliczna, z wykluczeniem sprzedaży aut, wzrosła w sierpniu o 0,2 proc., po wzroście wcześniej o 0,6 proc.

Spadków nie powstrzymują nawet dobre wyniki. Bank inwestycyjny Bear Stearns spadł o 0,3 proc., pomimo publikacji dobrych wyników.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane