Na Wall Street uspokojenie po początkowym chaosie

opublikowano: 24-01-2023, 17:13
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Wtorkowa sesja na amerykańskich rynkach akcji zaczęła się niespodziewaną gwałtowną przeceną akcji niektórych spółek i krótkotrwałym zawieszeniem handlu nimi.

Spowodowała to fala zleceń sprzedaży, których pochodzenie wciąż jest wyjaśniane. W miarę upływu czasu sytuacja wracała do normalności i po upływie około 90 minut sesji indeksy odrobiły straty z jej początku. Wartość Dow Jones, S&P500 i Nasdaq zmieniała się wówczas o mniej niż 0,1 proc. Popyt przeważał w 8 z 11 głównych segmentach rynku. Największym cieszyły się akcje spółek przemysłowych (0,2 proc.), finansowych (0,3 proc.) i nieruchomości (0,7 proc.). Najsłabsze były segmenty spółek materiałowych (-0,4 proc.), energii i ochrony zdrowia (po -0,9 proc.). Rentowności obligacji USA spadały, tak samo jak indeks dolara.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Opublikowane we wtorek tzw. szybkie dane o aktywności amerykańskiej gospodarki w styczniu okazały się lepsze niż oczekiwano jednak nadal pokazywały jej spadek, utrzymujący się już od siedmiu miesięcy.

Trwa sezon wyników kwartalnych. Akcje Verizon, największego amerykańskiego telekomu, drożeją bo kwartalny zysk okazał się zgodny z oczekiwaniami. Wcześniej we wtorek taniały, co tłumaczono rozczarowaniem prognozami. Rośnie także kurs koncernu zbrojeniowego Lockheed Martin, którego zysk na akcję i przychody kwartalne okazały się wyższe niż prognozowali analitycy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane