Na Wall Street wciąż optymizm

MD
28-12-2009, 13:15

Indeksy amerykańskich rynków akcji rosły przez pięć kolejnych sesji i osiągnęły wielomiesięczne maksima. Kontrakty nie wskazują jednak zwrotu sytuacji.

Około 13.00 czasu polskiego kontrakty na S&P500 i Dow Jones rosły o ok. 0,1 proc., kontrakt na Nasdaq rósł o ok. 0,4 proc. Indeksy amerykańskich rynków akcji osiągnęły na poprzedniej, „wigilijnej” sesji tegoroczne maksima. Dalszej zwyżce cen akcji amerykańskich spółek sprzyjają wzrosty na zagranicznych giełdach. Europejskie rynki akcji osiągnęły w poniedziałek 15-miesięczne maksimum, w Japonii Nikkei kończył sesję najwyższą wartością od 4 miesięcy. Pozytywnym impulsem mogą okazać się dzisiaj także drożejące surowce. Kurs ropy przekroczył dziś rano 78 USD i jest najwyższy od czterech tygodni. Mocno podrożała miedź, której kurs ustanowił 16-miesięczne maksimum. Wśród amerykańskich spółek, których kwity depozytowe drożeją w poniedziałek na niemieckiej giełdzie, znajdują się m.in. Exxon Mobil i Barrick Gold. Popytem cieszą sie papiery IBM, o którym Barron’s napisał, że szykuje się do ekspansji na rynkach wschodzących.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Na Wall Street wciąż optymizm