Na Wall Street więcej optymizmu

opublikowano: 10-01-2007, 22:04

Indeksy amerykańskich rynków akcji rosły w środę na zamknięciu. Dow Jones zyskał 0,21 proc., S&P500 wzrósł o 0,19 proc. Nasdaq zyskał 0,6 proc.

Indeksy amerykańskich rynków akcji rosły w środę na zamknięciu. Dow Jones zyskał 0,21 proc., S&P500 wzrósł o 0,19 proc. Nasdaq zyskał 0,6 proc.

Nastroje poprawiły się jednak dopiero w drugiej części sesji. Nieoczekiwany spadek deficytu handlowego USA w listopadzie odebrano jako sygnał oddalenia się w czasie obniżki stóp procentowych. To osłabiło stronę popytową. Sytuacja zmieniała się niedługo po ujawnieniu treści wystąpienia szefa Fed w Chicago. Michael Moskow uważa, że tempo wzrostu gospodarczego USA wzrośnie w 2007 roku, a inflacja zmaleje. Choć zastrzegł, że jest za wcześnie, aby uznać, że wzrost cen nie jest już zagrożeniem dla gospodarki USA, jego „gołębie” stanowisko kontrastuje z wcześniejszymi wystąpieniami członków władz Fed. Nadal wzrostom kursów akcji sprzyjał spadek notowań ropy, najtańszej obecnie od 19 miesięcy.

W grupie najmocniej drożejących spółek znalazła się Alcoa. Koncern aluminiowy przedstawił po wtorkowej sesji lepsze niż oczekiwano wyniki kwartalne. Mocno drożały akcje Apple. Inwestorzy liczą na sukces zaprezentowanego przez spółkę we wtorek aparatu iPhone. Inne spółki technologiczne także cieszyły się dużym popytem. W górę poszły kursy m.in. Intela i Nvidia. Akcje Motoroli taniały po obniżeniu jej rekomendacji przez Jefferies & Co. Dodatkowo pojawiła się obawa, że straci ona część rynku na rzecz Apple. Wzrósł kurs US Airways Group, który podwyższył ofertę przejęcia zbankrutowanego Delta Air Lines.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane