Czytasz dzięki

Na Wall Street wzrosty po nerwowej sesji

opublikowano: 10-01-2008, 22:04

Czwartkowa sesja na giełdach w USA zakończyła się wzrostem wartości indeksów. Dow Jones zyskał 0,92 proc., S&P500 0,79 proc., a Nasdaq 0,56 proc.

Na giełdach w USA było w czwartek dużo emocji. Sesje zaczęły się od spadków, Dow Jones już w pierwszych minutach tracił ok. 100 pkt. Potem sytuacja uspokoiła się. Pomogła wiadomość o największej od ponad dwóch lat sprzedaży zanotowanej przez hurtowników w listopadzie. Indeks blue chipów odrobił straty, ale pozostałe znajdowały się wciąż „poniżej kreski”. Niedługo po minięciu półmetka sesji pojawiła się wypowiedź szefa Fed, sugerujące dalsze obniżki stóp procentowych. Indeksy poszły w górę, ale o euforii trudno raczej mówić. Zwłaszcza, że dość umiarkowany wzrost cen zmobilizował szybko podaż. Wartość indeksów znów zaczęła spadać i kiedy znalazły się na minusie przyszedł kolejny impuls popytowy. The Wall Street Journal poinformował, że Bank of America może wkrótce przejąć Countrywide Financial, lidera rynku kredytów hipotecznych. Popyt mocno się ożywił i indeksy odbiły w górę. Dow Jones o prawie 200 pkt. Kurs Countrywide rósł o prawie 70 proc., a indeks branży usług finansowych o ponad 4 proc. Najgorzej wypadli detaliści, którzy rozczarowali rynek wynikami grudniowej sprzedaży. Lider branży, Wal-Mart, obronił się przed przeceną, w czym pomogły niezłe wyniki sprzedaży. Mocno staniały natomiast sieci GAP i AnnTaylor Stores. 
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane