Na Wall Street znów przecena

opublikowano: 07-02-2019, 22:16

S&P500 i Dow Jones kończyły sesję spadkiem o 0,9 proc. Nasdaq stracił 1,2 proc. wartości.

 Na amerykańskich rynkach akcji dalszy ciąg spadków. Tym razem powodem miały być rosnące obawy nadchodzącego spowolnienia gospodarczego, m.in. po obniżeniu prognoz wzrostu eurolandu w tym i przyszłym roku, ale przede wszystkim strach przed fiaskiem negocjacji handlowych USA z Chinami. Wywołały go doniesienia, że prezydent Donald Trump nie spotka się z prezydentem Chin przed 1 marca, czyli końcem rozejmu w wojnie handlowej. Dodatkowo popsuł nastroje Larry Kudlow, doradca gospodarczy prezydenta, który powiedział o utrzymującym się „całkiem sporym dystansie” między USA i Chinami w toczących się negocjacjach. Na froncie wyników kwartalnych głośno było o Twitterze, którego prognoza przychodów bardzo rozczarowała inwestorów, sądząc po skali przeceny akcji spółki. Wzrósł wyraźnie VIX, czyli tzw. indeks strachu, szósty dzień z rzędu umocnił się dolar. Spadały rentowności obligacji USA, taniały złoto i ropa.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

ARC

Na zamknięciu spadki dominowały w 9 z 11 głównych segmentach S&P500. Największej przeceny doznały akcje spółek energii (-2,1 proc.), IT i materiałowych (po -1,4 proc.). Najlepiej na tle rynku wyglądały segmenty dostawców dóbr codziennego użytku (-0,1 proc.),  nieruchomości (0,8 proc.) i użyteczności publicznej (1,3 proc.). W czwartek staniało 70 proc. spółek z S&P500. Z 30 blue chipów ze średniej Dow Jones spadły kursy 27. Najmocniej taniały akcje IBM (-2,3 proc.), Apple i DowDuPont (po -2,1 proc.). Trzy drożejące w czwartek blue chipy, to Coca-Cola (0,1 proc.), Travelers Companies (0,9 proc.) i Walmart (1,0 proc.).

 
 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy