Na warszawskiej giełdzie coraz więcej chętnych do zakupów

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 13-09-2001, 10:37

Po słabym otwarciu indeksy na GPW idą w górę. Sprzyja temu poprawa sytuacji na giełdach europejskich, gdzie wskaźniki zdecydowanie odrobiły straty z poranka. Najlepszym sektorem są na razie banki, którym przewodzi Pekao. Rośnie także wycena PKN Orlen, chociaż informacja o sprzedaży pakietu akcji Austriakom została zdementowana przez Naftę Polską.

Od dna powoli odbijają się Netia i TPSA. Kursy telekomów powinny nadal wzrastać, gdyż w środę na Starym Kontynencie był na nie ogromny popyt. Stabilna pozostaje wycena Computerlandu, mimo podpisania wartej 9,5 mln zł umowy z NBP. Świadczy to o coraz większej aktywności spółki w sektorze finansowym.

Wydaje się, że pod nieobecność inwestorów zagranicznych, którzy wycofywali się z polskich akcji w ciągu dwóch ostatnich sesji, nasz rynek może w dalszej części sesji podążać własnym tropem. Warto jednak zwrócić uwagę na Europejski Bank Centralny, który o godz. 13.45 ogłosi dalszy poziom stóp w Eurolandzie. Szans na redukcję, o którą w pierwszych chwilach po ataku apelowali obserwatorzy, wydają się jednak minimalne. Już wczoraj EBC wpompował w rynek 69 mld EUR.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Na warszawskiej giełdzie coraz więcej chętnych do zakupów