Na warszawskiej giełdzie indeksy pozostają stabilne

Przemek Barankiewicz
30-10-2002, 10:39

Po spokojnej reakcji amerykańskich giełd na dramatyczne pogorszenie nastrojów konsumenckich, środa miała przynieść zwyżki w Europie. Niestety, nie pozwalają na to fatalne wyniki Volkswagena. Na lekkim minusie pozostają indeksy warszawskie, ale wyraźnie widać, że duzi inwestorzy niechętnie pozbywają się papierów banków, TP SA i Prokomu.

Duże banki (Pekao SA, BZ WBK, BPH PBK) tracą po niespełna 1 proc. Rynek mocno wierzy, że wyniki III kwartału w sektorze będą lepsze niż rezultaty I półrocza. Pekao SA, które wczoraj było najdroższe od ponad czterech miesięcy, utrzymuje kurs powyżej 100 zł.

Nieznacznie spada wycena TP SA, która w ostatnich dniach zyskiwała dzięki znakomitym rezultatom Centertela. Rynku nie przestraszyło kolejne dokapitalizowanie kulejącej firmy – tym razem Cegielskiego – akcjami operatora. Pakiet 0,22 proc. akcji jest zbyt niski, by znacząco wpłynąć na rynek. Nadal znakomita jest Netia. Zgoda z wierzycielami stała się faktem, a KGHM poinformował, że coraz bardziej możliwe staje się połączenie Netii z Dialogiem.

Nieco mocniej spada Agora. Nieudane przejęcie Europlakatu to kolejne fiasko w konsolidacyjnej działalności firmy. Na razie zarząd ma na swoim koncie tylko jeden sukces – AMS.

W sektorze budowlanym ponownie najlepszy jest Mostostal Zabrze. Zwyżka śląskiej spółki nieco dziwi, bo trudno ją przypisać sprawie rozmów z inwestorami. Zarząd MZ „bębni” już o tym od kilku miesięcy. Akcjonariusze natomiast, zamiast zająć się ważnymi dla firmy sprawami, zwołuje już czwarte NWZA w celu pociągnięcia do odpowiedzialności poprzedniego zarządu.

Przemek Barankiewicz, p.barankiewicz@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na warszawskiej giełdzie indeksy pozostają stabilne