Na warszawskim parkiecie nadal panuje marazm

Marek Druś
opublikowano: 05-06-2001, 13:34

Na GPW obraz sesji nie uległ na półmetku notowań zmianie. Nadal uwaga inwestorów skupia się głównie na udziałach telekomów. Obroty są niskie, przeważają umiarkowane zmiany kursów.

Trzy największe polskie telekomy mają blisko 45 proc. udział w obrotach całego rynku. Jedynie Elektrim notuje zwyżkę kursu, co jest efektem wczorajszej przeceny udziałów warszawskiego holdingu, która wpłynęła na poprawę ich atrakcyjności. Kurs TP SA nie zmienia się znacznym stopniu od początku sesji, choć podaż wydaje się utrzymywać w jego przypadku minimalną przewagę. Cena udziałów Netii oscyluje wokół poziomu wczorajszego zamknięcia.

Najlepsze wrażenie na rynku robią spółki z „drugiej linii”. Wyraźne wzrosty kursów notują od rozpoczęcia notowań udziały Frantschach Świecia i PBK. Pierwsze korzystają z ostatnich wypowiedzi analityków, którzy zasugerowali, że ostatnie powiększenie pakietu udziałów w spółce przez jej inwestora strategicznego być może jeszcze się nie skończyło.

Akcje PBK drożeją w związku z ogłoszeniem oficjalnych komunikatów dotyczących połączenia spółki z BPH oraz parytetu wymiany akcji obu banków. Udziały BPH są jednocześnie jednymi z wyraźniej taniejących podczas wtorkowej sesji.

Nadal wyraźnie drożeją papiery Kompapu. Spółka cieszy się dobrą opinią wśród analityków, którzy widzą dużą szansę na rychłą poprawę jej wyników finansowych.

Równie dużym wzrostem kursu cieszą się papiery browaru Strzelec. Spółka poinformowała o zdecydowanej poprawie sprzedaży piwa w pierwszym kwartale. Ciekawe, jak na nią wpłynie druga w tym roku podwyżka akcyzy na piwo, która zdaniem analityków może zmusić browary do podniesienia ceny trunku.

W branży IT niezmiennie od początku sesji tanieją papiery Optimusa. Kursy pozostałych spółek, choć spadają, zmieniły się w niedużym stopniu.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na warszawskim parkiecie nadal panuje marazm