Na wtorkowym posiedzeniu rząd omawia kwestie gospodarcze

07-09-2004, 11:59

Na rozpoczętym we wtorek przed południem posiedzeniu rząd ma omówić m.in. stan bezpośrednich inwestycji

zagranicznych w Polsce na koniec pierwszego półrocza 2004 r. Ma się zająć także zasadami obsługi inwestorów zagranicznych.

Rząd ma też wysłuchać informacji o realizacji "Programu uporządkowania i ograniczenia wydatków publicznych" według danych na 3 września.

Ministrowie zajmą się ponadto projektem zmian w rządowym programie rozbudowy funduszy pożyczkowych i poręczeniowych dla małych i średnich przedsiębiorstw w latach 2002-2006 "Kapitał dla przedsiębiorczych". Wysłuchają także sprawozdania z realizacji w 2003 r. "Programu Promocji Gospodarczej Polski do roku 2005".

Rząd omówi również projekt rozporządzenia w sprawie szkoleń i egzaminów dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek, w których Skarb Państwa jest jedynym akcjonariuszem.

Ponadto Rada Ministrów omówi projekt nowelizacji ustawy o zmianie imion i nazwisk oraz ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych. Zajmie się też projektem uchwały w sprawie rządowego Programu "Posiłek dla potrzebujących".

W programie wtorkowego posiedzenia znajduje się też m.in. omówienie projektu uchwały w sprawie udzielenia PKO Bankowi Polskiemu SA gwarancji spłaty kredytu zaciągniętego przez Stocznię Gdynia SA na częściowe sfinansowanie budowy czterech statków.

Tradycyjnie rząd zajmie się również sprawami związanymi z integracją europejską. Ministrowie wysłuchają informacji m.in. o postępie przygotowań do efektywnego wykorzystania funduszy strukturalnych Unii Europejskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Na wtorkowym posiedzeniu rząd omawia kwestie gospodarcze