Na wybranych czeka 4 proc.

Monika Dekrewicz, Bankier.pl
opublikowano: 09-10-2017, 22:00

Posiadanie konta osobistego to warunek konieczny otrzymania wysokiej stawki na lokacie trzymiesięcznej. Ale nie wystarczający

Najwyżej oprocentowane lokaty kwartalne utrzymują stawkę sięgającą 4,00 proc. w skali roku. Zainteresowani otwarciem depozytu będą jednak musieli zgodzić się na spełnienie dodatkowych wymogów. Jednym z nich jest posiadanie konta osobistego, które jest warunkiem koniecznym na wszystkich lokatach objętych maksymalną stawką. Najwyższą lokatę wśród depozytów kwartalnych, które mogą otworzyć posiadacze 10 tys. zł skłonni spełnić dodatkowe warunki, zajmują ex aequo trzy instytucje: -Bank Millennium, Nest Bank oraz PlusBank. Na 4 proc. w skali roku można liczyć w Banku Millennium, jeśli zainteresowany weźmie udział w programie polecającym konta osobiste. Lokata kwartalna jest jedną z nagród. Depozyt jest dostępny zarówno dla polecającego, jak i nowego klienta banku, który założy ROR na podstawie rekomendacji. Do warunków depozytu należy spełnienie kilku punktów regulaminu programu „Lubię to Polecam” przez zaproszonego. Poza otwarciem rachunku to dokonanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę nie mniejszą niż 360 zł. Klient ma na to czas przez pierwszych 30 dni od otwarcia rachunku. Natomiast z Nest Lokaty Witaj skorzystać mogą wyłącznie nowi klienci banku, którzy założą Nest Konto. Czas jest cenny również dla Nest Banku, ponieważ oferta będzie dostępna przez 30 dni od otwarcia ROR-u. Lokatę na Start w PlusBanku będzie można otworzyć, jeśli posiada się rachunek w PlusBanku przez maksymalnie 12 miesięcy oraz nie korzystało się wcześniej z oferty depozytowej banku. Druga pozycja w zestawieniu przypadła Idea Bankowi (Lokata Happy) oraz mBankowi (Lokata dla nowych klientów), które oferują 3,50 proc. w skali roku. Lokata Happy od pierwszego z nich jest skierowana do osób, które nie korzystały do tej pory z usług banku. Depozyt w mBanku także mogą otworzyć wyłącznie nowi klienci, jednak w jego przypadku nie obejdzie się bez założenia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Ostatnie miejsce w pierwszej trójce zestawienia zajmuje Lokata Bezkarna od BGŻOptima na 3,00 proc. w skali roku. Podobnie jak u konkurentów, tutaj także trzeba pochwalić się statusem nowego klienta. Dodatkowym warunkiem jest również otwarcie konta oszczędnościowego z oferty banku. Charakterystyczną cechą Lokaty Bezkarnej jest możliwość jej likwidacji przed terminem bez utraty naliczonych do tej pory odsetek.

Bez problemów

Dla niektórych plusem oferty bez tzw. gwiazdek jest brak konieczności korzystania z powiązanych produktów z oferty banku. Wybierając taką lokatę, trzeba się jednak liczyć z otrzymaniem znacznie niższego oprocentowania. 2,20 proc. w skali roku to najwięcej, ile może otrzymać klient przekazujący 10 tys. zł na lokatę tego typu. Taką ofertę mają obecnie dwa banki — Idea Bank (Lokata Skarbonka) oraz Lion’s Bank (Lokata Profitable). Pozycję wicelidera rankingu zajmuje e-Lokata Oranżowa znajdująca się w ofercie Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie. Klient, który się na nią zdecyduje, otrzyma stawkę 2,05 proc. w skali roku. Znacznie niższe oprocentowanie oferują depozyty, które okupują trzecie miejsce, czyli e-Lokata Tradycyjna od Getin Banku oraz Lokata internetowa od PlusBanku. Po wyborze jednej z nich pieniądze na depozycie zostaną objęte stawką wynoszącą 1,55 proc. w skali roku.

Z większym portfelem

Posiadacze większego kapitału nie będą mogli ulokować wszystkich oszczędności na najlepszych lokatach. Większość propozycji z czołówki posiada istotne ograniczenie — niską kwotę maksymalną. Najwyżej oprocentowaną ofertą dla klientów, którzy zgromadzili 100 tys. zł, jest energoLokata 3M Gwarantowana w neoBanku, opiewająca na 2,60 proc. w skali roku. Depozyt można założyć, jeśli jest się nowym klientem i założy się konto osobiste lub portfel depozytowy w neoBanku. Niewiele mniej, bo 2,55 proc. w skali roku, można otrzymać na Lokacie Cloud w Idea Banku bądź na Lokacie Fortune, którą można znaleźć w Lion’s Banku. Obie propozycje są jednak obarczone dodatkowymi wymogami. Pierwszym z nich jest posiadanie konta osobistego, drugim — utrzymywanie na tym rachunku dodatkowych pieniędzy w wysokości 10 proc. wartości lokaty. Na oszczędności zostanie nałożona blokada, której nie można zdjąć przez cały okres trwania depozytu. Trzecie miejsce w rankingu zajmuje Lokata Bezkompromisowa od BGŻOptima. Posiada ona stawkę w wysokości 2,50 proc. i podobnie jak siostrzana oferta banku — Lokata Bezkarna — może zostać założona jedynie przez nowego klienta, który podpisze również umowę o konto oszczędnościowe. Także ta lokata daje możliwość jej wcześniejszego zamknięcia bez utraty wypracowanych zysków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Dekrewicz, Bankier.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy