Na zachodnie rynki powróciła nadzieja

Anna Palczewska
opublikowano: 13-08-2009, 00:00

Środa była udana dla europejskich inwestorów. Początek handlu tego nie zapowiadał, jednak żadne dane nie zdołowały indeksów. Z Wielkiej Brytanii na rynki dotarła wiadomość o czerwcowym wzroście bezrobocia do 7,8 proc., ale było to zgodne z oczekiwaniami.

We Frankfurcie o 4,8 proc. drożał EON. Koncern energetyczny podwyższył prognozę zysku w I półroczu i zapewnił, że całoroczny spadek przychodów będzie mniejszy, niż zakładano dzięki ekspansji na rynkach włoskim, francuskim i hiszpańskim. Kiepskie wyniki finansowe osłabiły wycenę ING. Akcje staniały ponad 1,5 proc. po informacji o 96-procentowym spadku zysku w II kwartale (do 71 mln EUR). Środa była dobrym dniem dla właścicieli akcji największego na świecie producenta implantów. Kurs Nobel Biocare Holdings skoczył o 11 proc. Spółka powiększyła w II kwartale swój zysk o 16 proc., do 28,2 mln EUR. Notowania Nestle popłynęły w dół na fali informacji o spadku sprzedaży wody mineralnej Perrier. Zysk netto Nestle w I połowie roku spadł o 2,8 proc., do 4,7 mld USD, a papiery spółki straciły w środę ponad 4 proc.

Anna Palczewska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Palczewska

Polecane