Na Zachodzie spokój, za to złoty rośnie

Mikołaj Kusiakowski
12-11-2009, 00:00

Wtorek na międzynarodowym rynku walutowym był spokojny. Notowania EUR/USD testowały barierę 1,50, jednak brakowało siły, by ją przebić. Zajmowanie długich pozycji przed pokonaniem tej bariery jest ryzykowne, bo gdy się nie uda jej pokonać, może dojść do korekty zbliżonej do tej z końca października.

Ciekawie natomiast wyglądały notowania złotego. Polska waluta wyraźnie zyskiwała na wartości, przede wszystkim dzięki dobrym danym o bilansie płatniczym, które były wyraźnie lepsze od prognoz. Notowania EUR/PLN pokonały wsparcie 4,20, a euro staniało o kolejne 3 gorsze. Krótkoterminowo złoty zyskiwał dzięki dobrym danym oraz małej płynności na rynku. W dłuższym horyzoncie kurs krajowej waluty uzależniony będzie od sytuacji na rynku EUR/USD. Jeśli bariera 1,50 nie padnie, to dojdzie też do korekty na rynku złotego.

Mikołaj Kusiakowski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na Zachodzie spokój, za to złoty rośnie