Na Zielonej Wyspie

Marcin Butkiewicz
09-08-2005, 00:00

Mało który kraj ma w internecie tak wiele danych po angielsku o zamówieniach publicznych jak Irlandia.

Bogata w informacje strona, od której należałoby zacząć zapoznawanie się z zamówieniami publicznymi w tym kraju, to www.etenders.gov.ie. W zasadzie wszystkie umieszczone tu informatory są opatrzone datą publikacji, co umożliwia ocenę aktualności danych. Można tu znaleźć przewodniki i instrukcje dla potencjalnych uczestników przetargów oraz wzory dokumentów. Codziennie aktualizowane są ogłoszenia o przetargach, a po zarejestrowaniu się można przez rok korzystać z darmowego powiadamiania o wybranych zamówieniach.

Są tu też linki do innych adresów internetowych o podobnej tematyce, np. www.lgcsb.ie — czyli bazy danych o stronach lokalnych władz, gdzie też często ogłaszane są zamówienia.

Warte przejrzenia są też dwie inne strony. Na www.tendersireland.com można znaleźć bieżące ogłoszenia o zamówieniach publicznych. Na www.go-source.com są wskazówki dotyczące zamówień (okienko: advice and guidance) oraz liczne odsyłacze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Butkiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Na Zielonej Wyspie