Na złotego wpływa zagranica, a nie RPP

Marek Rogalski
opublikowano: 29-03-2007, 00:00

W środę złoty osłabł, ale nie było to spowodowane informacjami, jakie napłynęły z Rady Polityki Pieniężnej, lecz pogorszeniem się nastrojów na rynkach światowych. Notowania euro znalazły się powyżej 3,88 zł, a dolara zbliżyły się do 2,91 zł.

Stopy procentowe zostały bez zmian. Rada pozostawiła sobie furtkę do podwyżki w najbliższej przyszłości. Termin i skala zależą od danych ze strefy realnej gospodarki, a także czynników zagranicznych. W najbliższym czasie złoty nadal będzie zależny od zagranicy. Jeżeli nastroje wokół Iranu będą się pogarszać, a inwestorzy będą się obawiać o stan gospodarki USA, to kapitały ponownie zaczną wycofywać się z rynków wschodzących w kierunku bezpiecznych inwestycji. Tym samym złoty do końca tygodnia może osłabić się względem euro do 3,8950 zł, a dolara do 2,94 zł.

Marek Rogalski

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu